www.fotoalbumik.pl - strona główna

Autorska galeria fotografii
Adam Wypart

O mnieSprzęt fotograficznyArtykuły

Start Galerie:NajlepszePolskaEuropa

Dodaj swój artykuł

W tej zakładce publikowane będą artykuły na temat fotografii, technik fotograficznych, cyfrowych i analogowych aparatów fotograficznych lub inne związane w jakikolwiek sposób z fotografią. Chcesz dodać swój artykuł?

Dodano: 2024/04/19, 14:01

Rosnąca popularność fotoalbumów

Od kiedy każdy z nas może kupić w sklepie aparat fotograficzny, zainteresowanie fotografią znacznie wzrosło. Niemal każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która pasjonuje się wykonywaniem zdjęć. Niestety, nie wszyscy mają możliwość, by fotografią zajmować się zawodowo, wiele osób robi to w ramach swojego wolnego czasu, aby wypocząć. Osoby, dla których robienie zdjęć jest wyłącznie jednym z hobby narzekają, iż nie mają miejsc, by prezentować swe, niejednokrotnie interesujące i piękne, zdjęcia. Na pomoc przychodzi Internet, dzięki któremu każdy z nas może zaprezentować swoje fotografie szerszej publiczności, a nawet całemu światu.

Wiele osób decyduje się na umieszczanie wykonanych przez siebie zdjęć na swoich portalach społecznościowych, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wiele osób chce prezentować zdjęcia tam, gdzie to one będą odgrywały główną rolę, w przeciwieństwie do ich autora. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem mogą okazać się fotoalbumy. To strony internetowe lub blogi, na których autor prezentuje swoje fotografie, bardzo często dodając do nich krótki opis dotyczący miejsca czy też sprzętu, którym zdjęcie zostało wykonane. Przykładem fotoalbumu może być strona autorstwa Adama Wyparta - fotoalbumik.pl, na której prezentowane są zdjęcia z Polski, jak i Europy. Na chwilę obecną, internetowy album zawiera 54 albumy, w których znajduje się aż 1521 zdjęć! Ponadto, każda osoba oglądająca zdjęcia, może je ocenić lub skomentować, co umożliwia autorowi poprawę swej techniki podczas następnych sesji. Kolejną zaletą prowadzenia fotoalbumów w Internecie jest ich stosunkowo niska cena - zainteresowani mogą wykupić domenę, a jeśli nie mają na to środków - mogą założyć bloga, który nie będzie kosztował ich nawet złotówki.

Strona fotoalbumik.pl zawiera nie tylko dokładnie pogrupowane zdjęcia, ale też informacje dotyczące ich autora, jak i sprzętu fotograficznego, którym wykonywane są te cyfrowe obrazy. Jednak strona kładzie nacisk przede wszystkim na prezentację zdjęć , ponieważ ma być ona właśnie internetowym albumem dostępnym dla wszystkich. Ogromną zaletą jest fakt, iż do zaprezentowania swoich dzieł osobie znajdującej się na drugim końcu świata wystarczy wysłać link do strony. Ten łatwy i szybki dostęp jest jednym z powodów, dla których popularność fotoalbumów nieustannie rośnie.

<< wróć do listy artykułów